14.07.2011     0
 

20 років партнерства Україна-НАТО


Святкування Дня євроатлантичного партнерства

 

У рамках святкування 20-ї річниці співробітництва України і Організації Північноатлантичного альянсу, 14 липня 2011 року, відбувся круглий стіл «20 років партнерства Україна-НАТО» та прес-конференція. Захід проведено за сприяння Міністерства закордонних справ України та Центру інформації та документації НАТО в Україні у приміщенні Дипломатичної академії України при МЗС України. День євроатлантичного партнерства відзначають в Україні уперше.

 

Круглий стіл розпочався із відеозвернень помічника Генерального Секретаря НАТО з питань політичних відносин та політики безпеки посла Дірка Бренгельманна та Посла України у Бельгії, глави Місії України при НАТО Ігоря Долгова, після чого з промовами виступили керівник Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожієл, президент Атлантичної Ради України Вадим Гречанінов, керівник відділу по роботі з країнами-партнерами, Управління громадської дипломатії штаб-квартири НАТО  та інші учасники.

 

Відбувся обмін думками щодо досягнень за роки партнерства та висловлення надій щодо майбутнього розвитку відносин. На даний час в Україні реалізується низка програм, зокрема:

— «Наука заради миру та безпеки», у рамках якої ключовими проектами є:

1. освоєння гранту НАТО для Української науково-освітньої телекомунікаційної мережі «УРАН»;

2.реалізація проекту «Моніторинг та передбачення ризиків паводків річки Прип’ять»;

3.проект з розробки і створення унікального генератора рентгенівського випромінювання;

— Програма Трастового фонду НАТО/ПЗМ з утилізації надлишкових запасів боєприпасів, легких озброєнь і стрілецької зброї та переносних зенітно-ракетних комплексів в Україні;

— Програма НАТО щодо соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, у т.ч. внаслідок реформування збройних сил України.

Триває взаємодія з Євроатлантичним координаційним центром з реагування на катастрофи. У 2010 р. за сприяння Центру Україна отримала допомогу від Словаччини для ліквідації наслідків спричиненого сильними зливами стихійного лиха у Чернівецькій області, надавши, зі свого боку, допомогу для ліквідації наслідків повеней у Польщі, Таджикистані, Угорщині та Молдові.

 

Були присутні представники неурядових організацій, дипломатичного корпусу, штаб-квартири НАТО, органів виконавчої влади України, засобів масової інформації, студентство. На запрошення організаторів круглого столу у його роботі взяли участь і представники Громадської провозахисної організації «Христинівчани»: Сташенко Ірина та Олійник Юлія.

 

Нагадаємо, що Громадська правозахисна організація “Христинівчани” є членом громадської ради при Міністерстві закордонних справ України.

За результатами установчих зборів, наших земляків – заступника голови Правління Громадської правозахисної організації „Христинівчани” Сташенко Ірину Валентинівну та члена Правління Всеукраїнської громадської організації „Асоціація правників України” Олійника Олега Володимировича обрано до складу Громадської ради при МЗС України, а останнього – ще й до Робочої групи по підготовці проекту нового Положення про громадську раду.

 

25 січня 2011 року у Великій актовій залі Дипломатичної академії Міністерства закордонних справ України відбулись установчі збори Громадської ради при Міністерстві. Цей захід проведено на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”.

 

Діяльність Громадської ради покликана сприяти подальшому поглибленню співпраці Міністерства з об’єднаннями громадян і недержавними засобами масової інформації. Співробітництво Міністерства закордонних справ України та громадських організацій дозволить ширше залучати громадськість країни до формування та реалізації державних рішень у зовнішньополітичній сфері.

 

“Відтак, у христинівчан через своїх громадських представників з’явилася реальна можливість правового впливу на формування зовнішньої політики та міжнародного іміджу України, щоби вона стала предметом заздрощів решти Світу!” –  сказав О.В. Олійник, 
Голова постійної комісії Христинівської 
районної ради з питань регламенту, депутатської 
діяльності, місцевого самоврядування, зв’язків 
з політичними партіями і громадськими організаціями.


Об авторе: ГПО "Христинівчани"

Ідея проекту Громадська правозахисна організація "Христинівчани" належить Олійнику Олегу та Ірині Сташенко. Сайт організації створено для комунікації христинівчан, які з різних куточків світу одним кліком мишки мають можливість об'єднатися для спілкування.

Ваш комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Щоб відправити коментар поставте відмітку, яка дає вашу згоду на збір та обробку ваших персональних даних . Политика конфиденциальности

НАША МІСІЯ
Наша місія: об’єднання правників з громадянами Христинівщини та іншими заінтересованими людьми для сприяння втіленню принципу верховенства права в територіальній громаді, розбудові громадянського суспільства та правової держави, розвитку правничої професії, правової культури та правосвідомості суб’єктів права, задоволення та захисту прав і спільних інтересів членів організації, а також сприяння їхній гармонійній життєдіяльності.
Долучайтесь до нас у Facebook
Звіти за роками

Звіт про діяльність у 2019 році

ЗВІТ про результати діяльності Громадської правозахисної організації „Христинівчани” в 2019 році   13.02.2019,...

Звіт про діяльність у 2018 році

ЗВІТ про результати діяльності Громадської правозахисної організації „Христинівчани” в 2018 році   23.02.2018,...

Звіт про діяльність у 2017 році

ЗВІТ про результати діяльності Громадської правозахисної організації „Христинівчани” в 2017 році   03.04.2017,...

Звіт про діяльність у 2016 році

ЗВІТ про результати діяльності Громадської правозахисної організації „Христинівчани” в 2016 році   21.02.2016,...

Звіт про діяльність у 2015 році

ЗВІТ про результати діяльності Громадської правозахисної організації „Христинівчани” в 2015...