Наша організація

Наша місія: об’єднання правників з громадянами Христинівщини та іншими заінтересованими людьми для сприяння втіленню принципу верховенства права в територіальній громаді, розбудові громадянського суспільства та правової держави, розвитку правничої професії, правової культури та правосвідомості суб’єктів права, задоволення та захисту прав і спільних інтересів членів організації, а також сприяння їхній гармонійній життєдіяльності.
 • Твори ВІЗІЮ для України...

  Круглий стіл “Ціннісні орієнтири для українців” в рамках проекту “Візія для України” З закликом “Твори ВІЗІЮ для України” Центр Політичних Студій та Аналітики за підтримки Благодійного фонду ім. Богдана Гаврилишина провів круглий стіл в стінах національного Університету  “Києво-Могилянська академія”.   Куди може прийти країна, яка не має бачення власного...

  Читати далі »
 • Громадські ради в Україні...

  До Вашої уваги: Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України повідомляє, про результати аналізу Секретаріатом Кабінету Міністрів інформації органів виконавчої влади, що надійшла на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 25 червня 2012 р. № 26372/0/1-12 (щодо невідкладного формування громадських рад при...

  Читати далі »
 • Річниця ГР МНС України...

  Річниця Громадької ради при МНС України   Рівно рік тому, 8 липня 2011 року, розпочала роботу Громадська рада при Міністерстві надзвичайних ситуацій України. До її складу ввійшов і представник ГПО “Христинівчани”. А саме Олійник Юлія, яка з самого початку активно долучилася до роботи ради і була обрана прес-секретарем. Саме завдяки Юлії, Громадська рада має...

  Читати далі »
 • ГР при МЗС новини у липні...

  Ростислав Томенчук про новини з Громадської ради при МЗС З липня 2012 року відбулася зустріч членів Громадської ради при МЗС і національної платформи “Східного партнерства” з керівником В. Ченцовим, та двома іншими працівниками департаменту ЄС  МЗС України. Збиралися для обговорення можливої співпраці усіх трьох сторін, а саме: -       участь МЗС у відкритому...

  Читати далі »
 • 28 червня – день Конституції Україн...

  Круглий стіл Асоціації правників України: «Принцип верховенства права у діяльності вищих судових органів України: людина-правник-суспільство» «Не просіть у  Бога того, що може дати конституція»  Томас Джеферсон (третій Президент США, 1801-1809)   Під таким гаслом 26 червня у Києві відбувся уникальний захід до Дня Конституції України. Ініціатором та співорганізатором...

  Читати далі »

Право бути людиною

Право бути людиною в Україні: шляхи забезпечення

 

© Олег Олійник, експерт з верховенства права

27 серпня 2012 року

на засіданні Правління Громадської ради при МЗС

 

У статті 1 Загальної декларації прав людини зазначено, що люди народжені свободними, наділені розумом і совістю та повинні діяти у відношенні один до одного в дусі братерства.

 

Натомість, так історично склалося, що, починаючи ще з радянських часів, в Україні продукується тотальний нігілізм – заперечення людьми усталених суспільних норм, ідеалів, принципів, законів, традицій, звичаїв тощо.

 

Дана обставина зумовлює нагальну суспільну потребу в якісній зміні парадигми життєдіяльності людини в Україні та пошук інших можливостей виявлення громадської думки, інших точок зору для стереоскопічнішого бачення проблем суспільства.

 

Саме людина з потужною громадянською позицією відповідальна за своє буття та формування суспільства, становлення держави. А подвійна відповідальність лежить на правниках, людях свободної професії, котрі знають та практикують право з метою врегулювання стосунків людей у суспільстві задля гармонійного життя разом.

 

Відтак, правники, котрі не тільки в змозі, але й зобов’язанні запропонувати власне бачення ефективної державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства та забезпечення свободи, прав та інтересів людини за принципом верховенства права.

 

З нагоди шістнадцятої річниці Дня Конституції громадяни України, правники, судді та науковці 26 червня 2012 року зібралися разом за Круглим столом: «Принцип верховенства права у діяльності вищих судових органів України: людина-правник-суспільство», щоби виконати свій суспільний обов’язок, обговоривши та запропонувавши Україні ефективний спосіб подолання негативних явищ, що відбуваються сьогодні у державі, а також визначивши шляхи забезпечення адекватної правової охорони та захисту людини.

 

Нині єдиним продуктивним рішенням правники вбачають дієве визнання верховенства права, наявність впливового громадянського суспільства та становлення відповідальної правової держави.

 

З метою визначення проблем верховенства права та його втілення в національну практику України в Асоціації правників України створюється Комісія АПУ з верховенства права. Саме правники взяли на себе зобов’язання спільно з громадськими та державними діячами, науковцями сформувати Національну програму визнання та забезпечення дії верховенства права в Україні та проект Закону України «Про формування та реалізацію державної політики в Україні за принципом верховенства права» та забезпечити правовий супровід їх прийняття та правозастосування.

 

Вочевидь, демократія сприяє відповідальному врядуванню. Права людини гарантують, щоби демократія була не просто правом більшості керувати, але і правом меншин на захист. Верховенство права охороняє людину від зловживань влади. Переконаний, що визнання та забезпечення дії в Україні цих фундаментальних цінностей неможливе без становлення дієвого громадянського суспільства.

 

На сьогодні державна політика сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства реалізується через взаємодію зі створеними при них громадськими радами та окремими заінтересованими інститутами громадянського суспільства.

 

Для якісного забезпечення формування та реалізації зовнішньої політики України при Міністерстві зовнішніх справ України створена потужна та дієва Громадська рада, представники якої вибороли та продовжують стверджувати свою правоздатність.

 

Впевнений, що одним із основних завдань Громадських рад та Громадських організацій в Україні є свідоме формування суспільного запиту на якісно нове мислення категоріями людяності та сприйняття людини як природної цінності, що й уможливить відповідну зовнішню політику держави.  А визнання фундаментальних цінностей забезпечить безпеку та постійний розвиток людини, прогрес і процвітання Українського народу.

© Олег Олійник

голова правління Громадської

правозахисної організації «Христинівчани»,

депутат Христинівської районної ради

Теги поточного запису:
, , ,

Тут Ви можете написати коментар

*

Увага: всі коментарі проходять модерацію.