04.01.2011     0
 

Іди в громадську раду


Зміни на краще своє життя через місцеву владу – іди в громадську раду!

Кожен народ заслуговує на ту владу, яку має. Вочевидь ця закономірність стосується і кожного христинівчанина!

 

Стаття 38 Конституції України гарантує громадянам України право на участь в управлінні державними справами. З цією метою Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 03.11.2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» (далі – Постанова № 996), що дає унікальну можливість усім громадським активістам через громадські ради реально управляти державою.

 

До 11.02.2011 р. по всій Україні при центральних і місцевих органах виконавчої влади (далі – ОВВ) та органах місцевого самоврядування мають бути сформовані громадські ради, які, відповідно до Типового положення про громадську раду, затвердженого Постановою № 996, є постійно діючими колегіальними виборними консультативно-дорадчим органами, утвореними для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю ОВВ, налагодження ефективної взаємодії з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

 

ОВВ забезпечує секретаріат громадської ради приміщенням, засобами зв’язку, створює умови для роботи ради та проведення її засідань.

 

Рішення громадської ради є обов’язковими для розгляду органом влади. Про діяльність членів громадської ради органи влади зобов’язані регулярно інформувати на своїх офіційних веб-сайтах у спеціально створеній рубриці «Громадська рада».

 

Головним організатором установчих зборів по обранню складу громадських рад є ініціативні групи, які формуються зі складу представників ОВВ, членів діючих громадських рад та інших інститутів громадянського суспільства (далі – ІГС: громадські організації, професійні спілки, творчі спілки, організації роботодавців, благодійні організації, релігійні організації, недержавні засоби масової інформації, інші непідприємницькі товариства та установи). Якщо хочете бути впевнені в прозорості і неупередженості формування громадської ради – станьте членом ініціативної групи. Для цього надайте відповідну заяву до ОВВ. Також бажано зустрітися з відповідальною особою відділу ОВВ, який займається питаннями створення громадських рад, та дізнатись чи вже створена ініціативна група з підготовки установчих зборів, увійти до цієї групи, або ініціювати її створення.

 

Зібрання ініціативної групи повинно відбутися не пізніше ніж за 30 днів до проведення установчих зборів.

 

Для участі в установчих зборах по формуванню громадської ради до ініціативної групи подається заява, підписана уповноваженою особою керівного органу ІГС, і визначені Постановою № 996 документи.

 

За 10 днів до проведення установчих зборів приймання заяв для участі у них припиняється.

Саме на установчих зборах ІГС зможуть обрати шляхом відкритого рейтингового голосування склад громадської ради, який буде діяти 2 роки.

Кожен може бути обраним до громадської ради!

 

Олег Олійник -
 Голова правління ГПО «Христинівчани»,
 Голова постійної комісії Христинівської райради з питань регламенту,
 депутатської діяльності, місцевого самоврядування,
 зв’язків з політичними партіями і громадськими організаціями

 

Установчі збори по формуванню громадських рад

 

Запрошуємо представників громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України, взяти участь 10.02.2011 р. в установчих зборах по формуванню громадських рад при місцевому органі виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», відповідно:

 

о 9.00 год. – при Христинівській районній державній адміністрації;

 

о 11.00 год. – при виконавчому комітеті Христинівської міської ради,

 

що відбудуться в Будинку рад за адресою: м. Христинівка, вул. Леніна, 30.

 

Для участі в установчих зборах до ініціативних груп подається заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства.

 

До заяви додаються:

1. Рішення керівника інституту громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою (у разі наявності);

 

2. Біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства;

 

3. Копії документів, що підтверджують легалізацію інституту громадянського суспільства;

 

4. Інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років.

 

Документи приймаються відповідальними особами за адресою: 20000, м. Христинівка, вул. Леніна, 30, щодо громадських рад при:

 

Христинівській районній державній адміністрації – приміщення відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю апарату Христинівської  райдержадміністрації (начальник відділу Шоколовська Олена Віталіївна, тел. 23238, e-mail: hr_rda@ukrpost.ua);

 

виконавчому комітеті Христинівської міської ради – приміщення виконкому Христинівської міськради (секретар виконкому Романюк Ірина Володимирівна, тел. 60254, e-mail: kucherenko_o@meta.ua).

 

Останній день подачі заяв: 31.01.2011 р.

Додаткову інформацію можна отримати у голів ініціативних груп при:

Христинівській райдержадміністрації – Олійник Олег Володимирович

виконкомі Христинівської міськради – Фещук Сергій Олександрович

 

О.В. Олійник 
- Голова правління Громадської правозахисної організації «Христинівчани»,
Голова постійної комісії Христинівської районної ради з питань регламенту, 
депутатської діяльності, місцевого самоврядування,
 зв’язків з політичними партіями і громадськими організаціями

Ю.О. Коцюба — 
Голова Громадської ради при Христинівській районній державній адміністрації

М.П. Наконечний -
 Міський голова


Об авторе: ГПО "Христинівчани"

Ідея проекту Громадська правозахисна організація "Христинівчани" належить Олійнику Олегу та Ірині Сташенко. Сайт організації створено для комунікації христинівчан, які з різних куточків світу одним кліком мишки мають можливість об'єднатися для спілкування.

Ваш комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Щоб відправити коментар поставте відмітку, яка дає вашу згоду на збір та обробку ваших персональних даних . Политика конфиденциальности

НАША МІСІЯ
Наша місія: об’єднання правників з громадянами Христинівщини та іншими заінтересованими людьми для сприяння втіленню принципу верховенства права в територіальній громаді, розбудові громадянського суспільства та правової держави, розвитку правничої професії, правової культури та правосвідомості суб’єктів права, задоволення та захисту прав і спільних інтересів членів організації, а також сприяння їхній гармонійній життєдіяльності.
Долучайтесь до нас у Facebook
Звіти за роками

Звіт про діяльність у 2019 році

ЗВІТ про результати діяльності Громадської правозахисної організації „Христинівчани” в 2019 році   13.02.2019,...

Звіт про діяльність у 2018 році

ЗВІТ про результати діяльності Громадської правозахисної організації „Христинівчани” в 2018 році   23.02.2018,...

Звіт про діяльність у 2017 році

ЗВІТ про результати діяльності Громадської правозахисної організації „Христинівчани” в 2017 році   03.04.2017,...

Звіт про діяльність у 2016 році

ЗВІТ про результати діяльності Громадської правозахисної організації „Христинівчани” в 2016 році   21.02.2016,...

Звіт про діяльність у 2015 році

ЗВІТ про результати діяльності Громадської правозахисної організації „Христинівчани” в 2015...