Наша організація

Наша місія: об’єднання правників з громадянами Христинівщини та іншими заінтересованими людьми для сприяння втіленню принципу верховенства права в територіальній громаді, розбудові громадянського суспільства та правової держави, розвитку правничої професії, правової культури та правосвідомості суб’єктів права, задоволення та захисту прав і спільних інтересів членів організації, а також сприяння їхній гармонійній життєдіяльності.
  • Твори ВІЗІЮ для України...

    Круглий стіл “Ціннісні орієнтири для українців” в рамках проекту “Візія для України” З закликом “Твори ВІЗІЮ для України” Центр Політичних Студій та Аналітики за підтримки Благодійного фонду ім. Богдана Гаврилишина провів круглий стіл в стінах національного Університету  “Києво-Могилянська академія”.   Куди може прийти країна, яка не має бачення власного...

    Читати далі »
  • Громадські ради в Україні...

    До Вашої уваги: Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України повідомляє, про результати аналізу Секретаріатом Кабінету Міністрів інформації органів виконавчої влади, що надійшла на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 25 червня 2012 р. № 26372/0/1-12 (щодо невідкладного формування громадських рад при...

    Читати далі »
  • Річниця ГР МНС України...

    Річниця Громадької ради при МНС України   Рівно рік тому, 8 липня 2011 року, розпочала роботу Громадська рада при Міністерстві надзвичайних ситуацій України. До її складу ввійшов і представник ГПО “Христинівчани”. А саме Олійник Юлія, яка з самого початку активно долучилася до роботи ради і була обрана прес-секретарем. Саме завдяки Юлії, Громадська рада має...

    Читати далі »
  • ГР при МЗС новини у липні...

    Ростислав Томенчук про новини з Громадської ради при МЗС З липня 2012 року відбулася зустріч членів Громадської ради при МЗС і національної платформи “Східного партнерства” з керівником В. Ченцовим, та двома іншими працівниками департаменту ЄС  МЗС України. Збиралися для обговорення можливої співпраці усіх трьох сторін, а саме: -       участь МЗС у відкритому...

    Читати далі »
  • 28 червня – день Конституції Україн...

    Круглий стіл Асоціації правників України: «Принцип верховенства права у діяльності вищих судових органів України: людина-правник-суспільство» «Не просіть у  Бога того, що може дати конституція»  Томас Джеферсон (третій Президент США, 1801-1809)   Під таким гаслом 26 червня у Києві відбувся уникальний захід до Дня Конституції України. Ініціатором та співорганізатором...

    Читати далі »

Міжнародний день прав людини

Міжнародний день прав людини – 62-га річниця проголошення Загальної декларації прав людини

 

Історія людства болісно вчить людину бути людиною, постійно нагадуючи їй про те, що вона людина.

 

10 грудня вся прогресивна світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини. Після Другої світової війни та повалення тоталітарних фашистських режимів, які звели нанівець права людини та навіть саме її існування, саме цього дня 1948 року була проголошена Генеральною Асамблеєю ООН Загальна декларація прав людини як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав-членів Організації, так і серед народів територій, що перебувають під їх юрисдикцією.

 

Декларація є революційним документом міжнародного права, яким уперше визнано шляхом унормування природні права людини, а також визначено легальні випадки допустимих їх обмежень.

 

Права людини – це її природні права, які кожен має лише тому, що він є людиною, та якими всі люди володіють однаковою мірою і які є невід’ємними. Вони є соціальними і політичними гарантіями, необхідними для визнання людини, її охорони та захисту від посягань на гідність з боку сучасних держав і сучасних ринків.

 

Здійснення прав людини уможливлює збереження та відновлення гармонії людських стосунків і суспільних правовідносин, забезпечення мирного життя разом. Безпека є необхідною передусім для кожної людини, яка за її допомогою може безперешкодно та ефективно реалізувати свої права та виконати обов’язки без шкоди для інших людей.

 

У цивілізованих суспільствах завжди вважалося неписаним законом: саме поетам Бог дарував право бути речниками людей, рідного народу, батьківщини.

 

Про прагнення бути людиною неперевершено нагадав нам Василь Симоненко:

Ти знаєш, що ти – Людина.

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя – єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої – одні.

Більше тебе не буде.

Завтра на цій землі

Інші ходитимуть люди,

Інші кохатимуть люди –

Добрі, ласкаві й злі.

Сьогодні усе для тебе –

Озера, гаї, степи.

І жити спішити треба,

Кохати спішити треба –

Гляди ж не проспи!

Бо ти на землі – Людина,

І хочеш того чи ні –

Усмішка твоя – єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої – одні.

Вочевидь, поет жив і творив, прагнучи пробудити в душах людей самосвідомість і жагу до справжнього відродження найкращих людських якостей.

 

Відтак, ми та наші справи мають бути позитивним прикладом для наших дітей, внуків і правнуків, що надихатиме їх жити та спонукатиме жити якнайкраще!

 

© Олег Олійник

голова правління Громадської

правозахисної організації «Христинівчани»,

депутат Христинівської районної ради

Теги поточного запису:
,

Тут Ви можете написати коментар

*

Увага: всі коментарі проходять модерацію.