Наша організація

Наша місія: об’єднання правників з громадянами Христинівщини та іншими заінтересованими людьми для сприяння втіленню принципу верховенства права в територіальній громаді, розбудові громадянського суспільства та правової держави, розвитку правничої професії, правової культури та правосвідомості суб’єктів права, задоволення та захисту прав і спільних інтересів членів організації, а також сприяння їхній гармонійній життєдіяльності.
 • Твори ВІЗІЮ для України...

  Круглий стіл “Ціннісні орієнтири для українців” в рамках проекту “Візія для України” З закликом “Твори ВІЗІЮ для України” Центр Політичних Студій та Аналітики за підтримки Благодійного фонду ім. Богдана Гаврилишина провів круглий стіл в стінах національного Університету  “Києво-Могилянська академія”.   Куди може прийти країна, яка не має бачення власного...

  Читати далі »
 • Громадські ради в Україні...

  До Вашої уваги: Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України повідомляє, про результати аналізу Секретаріатом Кабінету Міністрів інформації органів виконавчої влади, що надійшла на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 25 червня 2012 р. № 26372/0/1-12 (щодо невідкладного формування громадських рад при...

  Читати далі »
 • Річниця ГР МНС України...

  Річниця Громадької ради при МНС України   Рівно рік тому, 8 липня 2011 року, розпочала роботу Громадська рада при Міністерстві надзвичайних ситуацій України. До її складу ввійшов і представник ГПО “Христинівчани”. А саме Олійник Юлія, яка з самого початку активно долучилася до роботи ради і була обрана прес-секретарем. Саме завдяки Юлії, Громадська рада має...

  Читати далі »
 • ГР при МЗС новини у липні...

  Ростислав Томенчук про новини з Громадської ради при МЗС З липня 2012 року відбулася зустріч членів Громадської ради при МЗС і національної платформи “Східного партнерства” з керівником В. Ченцовим, та двома іншими працівниками департаменту ЄС  МЗС України. Збиралися для обговорення можливої співпраці усіх трьох сторін, а саме: -       участь МЗС у відкритому...

  Читати далі »
 • 28 червня – день Конституції Україн...

  Круглий стіл Асоціації правників України: «Принцип верховенства права у діяльності вищих судових органів України: людина-правник-суспільство» «Не просіть у  Бога того, що може дати конституція»  Томас Джеферсон (третій Президент США, 1801-1809)   Під таким гаслом 26 червня у Києві відбувся уникальний захід до Дня Конституції України. Ініціатором та співорганізатором...

  Читати далі »

Творчий конкурс «Як я бачу право та права дитини»

Повідомляємо, що 10 грудня 2010 року Громадська правозахисна організація «Христинівчани» спільно з Христинівським районним управлінням юстиції Черкаської області, Відділом освіти Христинівської районної державної адміністрації Черкаської області та за сприяння Французького культурного центру оголошує проведення Творчого конкурсу «Як я бачу право та права дитини», присвячений 20-й річниці ратифікації Україною конвенції про права дитини.

 

До участі в конкурсі запрошуються школярі 1-11 класів загальноосвітніх шкіл і вихованці гуртків позашкільних навчальних закладів Христинівського району (діти 6-17 років).

 

Оформлення колективних та індивідуальних творчих робіт і надання їх до оргкомітету Конкурсу буде проводитись з 10 грудня 2010 року по 28 лютого 2011 року.

 

Переможці Конкурсу будуть нагороджені дипломами та цінними подарунками від Громадської правозахисної організації «Христинівчани» та Французького культурного центру.

 

ПОЛОЖЕННЯ 
ПРО ТВОРЧИЙ КОНКУРС


 «ЯК Я БАЧУ ПРАВО ТА ПРАВА ДИТИНИ»,


ПРИСВЯЧЕНИЙ 20-й РІЧНИЦІ РАТИФІКАЦІЇ УКРАЇНОЮ 
КОНВЕНЦІЇ ПРО ПРАВА ДИТИНИ

 

Актуальність Творчого конкурсу «Як я бачу право та права дитини» (далі – Конкурс).

У вивчені права в цілому, та прав людини і дитини зокрема, виділяються два важливих аспекти – засвоєння учнями людських прав і свобод та усвідомлення ними практичних наслідків такого пізнання.

 

Права дитини – це права людини, яка не досягла 18 років. Разом з тим права дитини в Україні реалізуються в умовах правового нігілізму, економічних і соціальних протиріч, політичної нестабільності, що негативно позначається на розв’язанні проблем захисту дітей. Але, як зазначено в Декларації прав дитини від 20.11.1959 р. і Конвенції про права дитини від 20.11.1989 р., дитина, з огляду на її фізичну і розумову незрілість, потребує соціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження. Саме тому діти мають бути якнайкраще поінформовані дорослими щодо своїх прав і можливостей їх реалізації, оскільки, як передбачено зазначеними міжнародними актами, під час вирішення будь-яких питань щодо дітей дорослі повинні виходити з якнайкращого забезпечення інтересів дітей.

 

Мета Конкурсу.

Нагадати дітям про те, що вони живуть у світі права, мають свої права, повинні їх знати та користуватися ними заради успішної самореалізації в суспільстві.

Відзначення 20-ї річниці ратифікації Україною Конвенції про права дитини (Постанова Верховної Ради Української РСР від 27.02.1991 р. № 789-XII).

 

Завдання Конкурсу.

Для реалізації зазначених вище аспектів вчителю потрібен ефективний методичний інструментарій, до якого входять, зокрема, активні форми і методи навчальної діяльності учнів. Вони ґрунтуються на баченні учня не пасивним споживачем, а активним творцем своїх знань, який озброєний, насамперед унікальним талантом, за допомогою якого він здатен діяти у нестандартних ситуаціях, зокрема щодо висловлення свого бачення права та прав дитини.

 

Оргкомітет Конкурсу.

Представники Громадської правозахисної організації «Христинівчани», Христинівського районного управління юстиції Черкаської області, відділу освіти Христинівської районної державної адміністрації Черкаської області та Французького культурного центру.

 

Координатори – учителі загальноосвітніх навчальних закладів і позашкільних навчальних закладів Христинівського району Черкаської області.

 

Склад учасників Конкурсу.

Учні, згідно вікових категорій:

 • 1-4 класів (6-10 років);
 • 5-9 класів (11-15 років);
 • 10-11 класів (16-17 років),

що навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах і вихованці гуртків позашкільних навчальних закладів Христинівського району Черкаської області.

 

Характер завдань Конкурсу.

1. Ознайомлення учнів за допомогою вчителів і координаторів з основними нормативними актами щодо прав людини та дитини, зокрема: преамбулою (вступною частиною) та розділами І, ІІ Конституції України, Загальною декларацією прав людини від 10.12.1948 р., Декларацією прав дитини від 20.11.1959 р., Конвенцією про права дитини від 20.11.1989 р., Законом України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р. № 2402, розділами І, ІІІ, ІV Сімейного кодексу України тощо.

 

2. Виготовлення та оформлення колективних та індивідуальних творчих робіт (твір, есе (короткий твір), проект документа (нормативного акту, заяви, скарги тощо), малюнок, вишивка, скульптура, фотокомпозиція, відеофільм тощо) на тему права та прав дитини.

 

3. Захист творчих робіт перед журі Конкурсу шляхом усного розкриття ідей творів.

 

4. Пропозиції учнів, учителів, координаторів щодо ефективності вивчення права та прав людини, дитини.

 

Термін проведення Конкурсу.

Оголошення Конкурсу – до Міжнародного дня прав людини 10 грудня 2010 р.

 

Конкурс проводиться в три етапи.

Перший етап Конкурсу – 10.12.2010 – 28.02.2011 – оформлення колективних та індивідуальних творчих робіт і надання їх до оргкомітету Конкурсу.

 

Другий етап Конкурсу – перша декада березня 2011 року – визначення та відбір кращих конкурсних творчих робіт.

 

Третій етап Конкурсу – протягом березня 2011 року – захист творчих робіт і висловлення пропозицій щодо ефективності вивчення права та прав людини, дитини.

 

Творчі роботи надати до оргкомітету до 28.02.2011 (разом із супровідним листом (у двох примірниках) або надіслати по пошті (конверт повинен містити поштовий штемпель відправки не пізніше зазначеної дати) за адресою: 20000, м. Христинівка, вул. Леніна, 47, відділ освіти Христинівської райдержадміністрації.

 

Більш детальну інформацію щодо Конкурсу можна отримати від шкільних координаторів або працівників Громадської правозахисної організації «Христинівчани», Христинівського районного управління юстиції Черкаської області  та відділу освіти Христинівської районної державної адміністрації Черкаської області  у робочі дні з 9.00 год. до 17.00 год.

 

Другий та третій етапи Конкурсу будуть проводитися в приміщенні Будинку дитячої та юнацької творчості за адресою: м. Христинівка, вул. Першотравнева, 56 у березні 2011 року.

 

Визначення переможців Конкурсу.

Визначення переможців Конкурсу відбуватиметься відповідно вікових категорій:

 • 1-4 класів (6-10 років);
 • 5-9 класів (11-15 років);
 • 10-11 класів (16-17 років),

у номінаціях: художній твір, документ, малюнок, скульптура тощо.

 

Нагородження переможців Конкурсу.

Переможці Конкурсу будуть нагороджені дипломами та цінними подарунками від Громадської правозахисної організації «Христинівчани» та Французького культурного центру.

 

Наслідки Конкурсу.

Використання різноманітних форм і методів активного пошукового навчання дає вчителю можливість вводити учнів у процес пізнання, який за допомоги самоосвіти та самостійного творчого мислення, стає для учнів особистісним. А така позаурочна форма, як творчий конкурс, – є при викладанні права, прав людини та дитини поштовхом для свідомого учнівського пошуку, трампліном для людської творчості заради успішної самореалізації в суспільстві.

© Олег Олійник

 
голова правління Громадської


правозахисної організації «Христинівчани”

Теги поточного запису:
, ,

Тут Ви можете написати коментар

*

Увага: всі коментарі проходять модерацію.